Здесь нашел интересный обзор

Психолого-педагогічний консиліум з елементами тренінгу «Зустрічаймо п’ятикласників»

31 жовтня 2019 року у ЗОШ №1 імені Володимира Короленка відбувся психолого-педагогічний консиліум з елементами тренінгу «Зустрічаймо п’ятикласників».

Метою консиліуму було об’єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу, зацікавлених в успішному навчанні й повноцінному розвитку п’ятикласників, координація спільних дій щодо успішного навчання, повноцінного розвитку учнів та подолання їх дезадаптації.

На підставі моніторингових досліджень, підсумків спостережень на уроках, перервах та шкільній їдальні, практичним психологом школи Т.В. Драганчук Т.В. було проаналізовано рівень шкільної тривожності дітей, визначено рівень адаптації та розвиток пізнавальної сфери. Вчителям було надано загальні рекомендації щодо взаємодії з класними колективами та індивідуальні рекомендації щодо співпраці з окремими учнями.

Класні керівники 5-х класів проаналізували стан успішності своїх учнів, розповіли про особливості в роботі з класними колективами. До діалогу долучилися вчителі-предметники, які викладають у паралелі  5-их класів та вчителі початкових класів. Відгуки вчителів дозволяють стверджувати, що 5-ті класи – це сформовані колективи зі своїми традиціями і особливостями. Учні володіють необхідним багажем знань, умінь і навичок для успішної адаптації в середній ланці школи. Більшість з них працездатні, активні на уроках та емоційно чуйні.

Вироблені спільні рекомендації, які дозволять п`ятикласникам пройти процес адаптації, пов`язаний з новими умовами праці, вимогами вчителів, навчальним навантаженням.

Директор школи О.П.Серветник підсумувала всі виступи та зазначила, що успішній адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі сприятиме цілеспрямована координація дій учителів, їхній професіоналізм і досвідченість.

Тетяна Драганчук, практичний психолог