У наш час вміти орієнтуватися у потоці інформації дуже важливо. Бо в нас інформаційне суспільство, яке спілкується та об’єднується великим об’ємом інформації в режимі реального часу. Такі поняття як «Інформаційна війна», «Пропаганда», «Фейк» в останні роки стали невід’ємною частиною повсякденного життя. Багато хто вважає, що його не можливо обдурити, чи маніпулювати за допомогою інформації, в нього на все є своя думка. Чи так це насправді? Чи можете Ви відрізнити «фейк» від достовірної інформації? Чи можете Ви критично мислити? Перевіряти чи аналізувати інформацію? Коротше кажучи, чи є Ви медіа грамотною людиною?
Для дорослих пропонується гра «Медіаграмотна місія» від IREX. Проект дає можливість дорослим перевірити свої знання та навички з медіаграмотності та критичного мислення, а також покращити їх в ігровій формі. http://irex.mocotms.com/ml_game/story_html5.html
Але не тільки дорослі повинні критично мислити. В сучасному світі інформації дитина також повинна вміти критично оцінювати і знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій. Для юних друзів у нагоді стане навчальна гра «Медіазнайко», адаптована Академією української преси. https://www.aup.com.ua/Game/index.html.
Гра розрахована на дітей шкільного віку та дає можливість в цікавій ігровій формі дізнатися якомога більше про інформаційне (медійне) поле та стати медіазнайком.