Скачать бесплатные шаблоны Joomla

ПОРАДИ ВІД УЧИТЕЛЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ

1.Залучайте всі можливості для навчання

Шкільне навчання – найкращий час для інвестування в майбутнє. Адже знання та навички, отримані у цей період, є запорукою майбутніх професійних досягнень.

Добре, коли дитина має успіхи та навчається у школі із задоволенням. А якщо ні? У такому випадку треба шукати альтернативні шляхи, наприклад, онлайн-школи. Тут теж можна отримати якісні знання у комфортній атмосфері. Професійні викладачі знають секрети мотивації, тож навчання буде простим і зрозумілим, а значить, ефективним.

1. Будьте на зв’язку

Знайти час для відвідування батьківських зборів не завжди можливо. Особливо якщо ви маєте ненормований робочий графік. Але бути в курсі шкільного життя дитини — це право та обов’язок батьків.

Підтримуйте комунікацію з класним керівником: сучасні технології дозволяють це робити оперативно. Не соромтеся ставити запитання педагогам, уточнюйте все, що вам не зрозуміло.Конструктивно сприймайте критику – в ній завжди є моменти, які варто взято до уваги. Якщо ж вона здається вам несправедливою, висловлюйте власні аргументи. Але контролюйте емоції.

1. Станьте другом

Головне у взаєминах з дітьми — розуміння та довіра, а не кількість проведеного разом часу. Як цього досягти? Розмовляйте з синами та доньками, розповідайте їм про свою роботу, цікавтеся їхніми захопленнями.

Підтримуйте їхню впевненість у власних силах і навчайте не боятися помилок.

Навіть неприємний досвід може бути корисним. Уникайте постійних доган і нескінченного «розбору польотів», наводьте приклади «падінь і злетів» із власного життя.

Дитина має відчувати вашу любов і завжди розраховувати на пораду та допомогу.

1. Цінуйте не оцінки, а ставлення до навчання

Шкільний щоденник не має бути показником успішності, тож забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Також не варто вимагати від дитини негайного пояснення за погану оцінку. Бо вона і без того замучена. Хваліть її за мінімальний прогрес, за старанність, зусилля.Не порівнюйте з іншими, адже головна перемога — перемога над собою.

Розповідайте приклади зі своєї кар’єри. Можливо, у вас чи ваших колег не все виходило з першого разу. Втім, наполегливість і добрий гумор зробили свою справу. І тепер ви майстерно робите те, що торік здавалося неможливим.

1. Поважайте вибір

Існує стереотип, що хлопчики мають захоплюватися точними науками, а дівчатка — гуманітарними. А якщо так сталося, що ваша донька захопилася програмуванням, а син — написанням віршів? Це чудово і не варто применшувати їхній талант. Напевно, серед ваших колег є люди з нестандартними хобі, які перетворили їх на професію та досягли успіху. Тож розповідайте про них!

Допоможіть дитині розробити індивідуальну стратегію навчання: визначити сильні та слабкі сторони, зрозуміти свій стиль та темп навчальної діяльності.

Це сприятиме ефективному використанню власних інтелектуальних ресурсів та налаштує на успіх!

1. Дивуйте — запам’ятається!

Той, хто робить несподіване та ефектне, стає цікавим і авторитетним. Саме це приваблює дитину! Життя батьків, їхні звички та погляди мають набагато більший вплив на неї, ніж довгі повчальні розмови. Якщо мама і тато вміють кататися на лижах, водити машину, малювати, готувати смачну їжу і роблять це із задоволенням, то дитина братиме з них приклад.

Розповідайте про цікаві факти зі своєї професійної діяльності, демонструйте ваші навички у повсякденному житті – це підвищує вашу значущість в очах дитини. До речі, династії військових, медиків чи педагогів формуються саме так!

1. Вірте у свою дитину

Період дитинства дуже швидкоплинний, тож не поспішайте формувати дорослу особистість. Дайте дитині можливість побути бешкетником, непосидою чи навіть бунтарем. Не залякуйте школяра, не нагадуйте постійно про вплив навчання на успішне майбутнє. Це не підвищує мотивацію, а тільки створює емоційні бар’єри.

Віра в успіх, підтримка, реальна допомога, а головне — спокій дорослих допоможуть дитині боротися з комплексами та сприятимуть її впевненості.

1. Будьте гнучкими

Навчіться адаптуватися до мінливого настрою та нових захоплень дитини, поважайте її думки та погляди. І не варто планувати конкретний результат виховання та зациклюватися на ньому. Він все одно буде іншим!

1. Будьте життєлюбами та вчіть цього дитину

Розв’язуйте особисті та робочі проблеми з гумором. Концентруйтеся на позитиві! Демонструйте легке ставлення до можливих невдач власним прикладом.

Якщо ви занадто концентруєтеся на проблемі та шляхах її вирішення, то ситуація стає схожою на безперервну виробничу нараду.

На прикладі вашої професійної діяльності навчіть дитину відсторонюватися від проблеми та сприймати її з гумором та оптимізмом. Звісно, якщо це доречно. Ваш позитивний настрій заспокоїть дитину та допоможе розрядити атмосферу.

1. «Фільтруйте» інформацію та вчіть цього дітей

Соціальні мережі та ЗМІ іноді неправильно трактують інформацію. Особливо це стосується змін в освіті чи проблем підліткового віку. Не варто вірити всьому, звертайтеся лише до перевірених джерел і вчіть цього дітей.

Надлишок інформації забирає енергію та посилює тривожність. Будьте обачними, концентруйтеся на власних успіхах і досягненнях вашої дитини.

І окрема порада для батьків випускників. В останній рік навчання, особливо напередодні ЗНО, переконайте сина або доньку в тому, що життя лише починається і все у них буде добре!