12 порад від психологині Світлани Ройз
- Повернути (або сформувати) звичний під час шкільного життя режим дня. (Починати прокидатися щодня на 15-30 хвилин раніше).
- Влаштувати дітям з молодших класів зустріч з друзями та однолітками в Zoom або в кіно/парку/на квесті перед початком школи. Лише відчувши безпеку в контактах, вони зможуть узятися до навчання .
- Надіслати всім дітям щирий короткий лист з позитивним повідомленням перед навчальним роком від імені класного керівника (куратора, тьютора).
- Ознайомитись чи пригадати дорогу в школу. З малюками — намалювати або роздрукувати карту маршрута.
- Провести ревізію канцтоварів та одягу, подбати про те, щоб він був комфортним. Вибір/купівля нового створює фон радісного очікування.
- Почати готувати робоче місце разом з дитиною. Прибрати на столі, прибрати з поля зору іграшки, поставити лампу.
- Важливо навчити дітей та малюків віком 6 років користуватися туалетом у школі та закріплювати навички самообслуговування — гігієна, переодягнутися, самостійно їсти.
- Навчити малюків відгукуватись не тільки на ім'я (багато дітей в першому класі чекають звернення на ім'я і не розуміють, що звертаються саме до них, коли вчитель говорить: «Діти, відкрийте книжки»).
- Продумати разом з дитиною ідеї сніданків або їжі в школу (яку дитина буде брати з собою). Навіть вдома можна «гратися» в ланч, дістаючи їжу з ланч-боксу, користуючись серветками.
- Для малюків (1-4 клас) потрібно познайомитись, побачити чи почути голос нового вчителя у школі, «відчути» нову людину. При переході в середню школу важливо познайомити дитину з класним керівником, ідеально — якщо в школі підготують «портфоліо» вчителів (фото, ПІБ, який предмет веде).
- Якщо клас інклюзивний — з дитиною важливо про це поговорити, попередити про те, що його турбота може бути важлива для однокласника, що у всіх людей різні способи сприйняття інформації. І не схожий — не означає поганий.
- Продумати, що можна вкладати перший місяць в рюкзак для релаксації — маленькі листівки, м'який брелок, який можна стискати в руці, браслетики, які у нас будуть однаковими, ручку з блискітками або дзиґу.
Ну і нагадуємо: школа — тільки частина життя.
Крім школи, в житті дитини повинне бути Життя.
З грою, відпочинком і радістю.
Гарного дорослішання!